Новини
2012-06-25 13:15:54
Навчальний семінар заступників директорів ПТНЗ Хмельницької області

 

20-21 червня 2012 року на базі Плужненського професійного аграрного ліцею відбувся семінар  заступників  директорів ПТНЗ з навчально-виробничої роботи на тему:  «Розробка та оновлення змісту професійного навчання».

В роботі семінару взяли участь заступник начальника управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації А.М.Харчук, перший заступник голови Ізяславської райдержадміністрації О.І.Лех, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Н.Й. Черняк, голова Ізяславської міської ради В.С.Паньковський, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти  та підвищення  кваліфікації інженерно-педагогічних  працівників у Хмельницькій області Л.І.Шевчук, директор Ізяславського держлісгоспу П.І.Курильчук, заступник директора Мирогощанського аграрного коледжу Л.О.Філон, директори загальноосвітніх шкіл Ізяславського району,  заступники директорів з НВР ПТНЗ області, спеціалісти відділу  професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації, методисти НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області.

  З презентацією здобутків та перспектив розвитку Ізяславського району виступив перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Олександр Лех.

     З історичним минулим міста та баченням перспектив розвитку  підготовки робітничих професій виступив ізяславський міський голова Валентин Паньковський.

    Директор ДП «Ізяславський держлісгосп» Петро Курельчук  поділився з учасниками семінару напрацюваннями та   перспективами впровадження інноваційних виробничих технологій у практику роботи  підприємства (вирощування розсади лісових та культурних рослин на базі власного  розсадника і теплиці), звернув увагу на перспективи розвитку та здобутки Ізяславського району.

Про тенденції та пріоритетні напрями розвитку ПТО області відповідно до Державої цільової програми, спільну роботу професійно-технічних  навчальних закладів Хмельницької області й відділу освіти Ізяславської районної державної адміністрації  щодо організації профорієнтаційної  роботи серед учнівської молоді, шляхів взаємовигідної співпраці загальноосвітніх шкіл і закладів професійно-технічної освіти, про співпрацю з працедавцями як умову забезпечення якості підготовки кваліфікованих робітників проінформувала присутніх заступник начальника управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Антоніна Харчук .

Заступник директора Мирогощанського аграрного коледжу Л.О.Філон зупинилась на питаннях співпраці ПТНЗ з вищими навчальними закладами  відповідно до угод у системі ступеневої підготовки висококваліфікованих фахівців.

Під час семінару були опрацьовані питання:

-            оновлення змісту освіти як передумова якісної професійної підготовки кваліфікованих робітників;

-            система роботи з укладання   договорів про надання освітніх послуг у сфері ПТО;

-            механізм працевлаштування випускників ПТНЗ, підготовка яких проводилась за державним замовленням;

-             планування навчально-виробничого процесу.

Під час семінару присутні мали змогу познайомитися з навчально-матеріальною базою  Плужненського професійного аграрного   ліцею,   методичним доробком  педагогів ПТНЗ, вивчити систему роботи заступника директора з НВР В.П.Кушніра з розробки  навчально-плануючої документації та  досвідом  співпраці навчального закладу з Ізяславським держлісгоспом в питаннях оновлення змісту освіти на основі впровадження новітніх виробничих технологій.

У рамках семінару відбувся обмін досвідом з проблем розробки та оновлення змісту професійного навчання.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області