Новини
2012-05-21 12:24:00
Семінар-практикум вихователів гуртожитків ПТНЗ області

17 травня 2012 року на базі Плужненського професійного аграрного ліцею відбувся семінар-практикум вихователів гуртожитків ПТНЗ Хмельницької області на тему: "Організація діяльності щодо профілактики торгівлі людьми та експлуатації дітей у закладах профтехосвіти".

До семінару була підготовлена й представлена виставка методичних розробок педагогічних працівників ліцею "Інформаційно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу". Директор Плужненського професійного аграрного ліцею М.І. Лісовський відкрив семінар, презентував навчальний заклад, ознайомивши присутніх з історією розвитку ліцею та професіями, за якими здійснюється підготовка робітничих кадрів.

Заступник директора з виховної роботи Є.В. Лісовська розкрила систему роботи в гуртожитку ліцею, організацію спільної позаурочної діяльності майстрів виробничого навчання, класних керівників і вихователів гуртожитку. Вихователі були ознайомлені зі змістом профорієнтаційної роботи педагогічних працівників навчального закладу.

Керівник семінару, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області О.В. Шевчук запропонувала на розгляд учасників семінару методичні рекомендації щодо організації діяльності з профілактики торгівлі людьми та експлуатації дітей у закладах профтехосвіти (презентовано роботу міжнародного правозахисного центру "Ла Страда – Україна"). Обговорювались питання планування, організації та проведення позаурочної виховної роботи в учнівських гуртожитках закладів профтехосвіти, вимоги до атестації навчального закладу та атестації педагогічних працівників, організації превентивного виховання в ПТНЗ, попередження правопорушень та злочинності серед учнівської молоді.

В рамках семінару відбувся круглий стіл: "Учнівське самоврядування – визначальний фактор організації життя учнівського колективу". Вихователь гуртожитку ліцею В.П. Поліщук ознайомив присутніх з системою планування та роботи Ради гуртожитку, організацією конкурсу на кращу кімнату в учнівському гуртожитку. Вихователі мали можливість ознайомитися з побутовими умовами проживання учнів у гуртожитку.

На завершення семінару перед вихователями виступила агітбригада навчального закладу, відбулася зустріч з місцевим поетом, письменником, композитором, байкарем, гумористом В.І. Кравчуком.

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області