Новини
2012-04-26 11:21:28
Відкрито навчальну дільницю ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького» на виробничій базі ВАТ «Темп»

19 квітня 2012 року на базі ВАТ "Темп" м. Хмельницького в рамках спільного розширеного засідання правління Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області та Організації роботодавців Хмельницької області за участі народних депутатів України відбулося урочисте відкриття навчально-виробничої дільниці Державного навчального закладу "Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького."

Учасники засідання, на порядок денний якого винесені проблемні питання розвитку вітчизняного виробництва, працювали під головуванням голови ООРХО, голови правління ХСПП, генерального директора ВАТ "АК АДВІС" І. І. Дунця.

В роботі засідання взяли активну участь народні депутати Верховної Ради України В.В.Демчишинолова підкомітету з питань державного будівництва Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування), О.В. Слободян (член Комітету з питань економічної політики), Л.В. Бірюк (голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України), заступник начальника управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації А.М. Харчук, члени правління Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області Дьяконов Л.О., Косковецька Є.С.,Королюк П.В., Котляр Й.Г., Любовецький В.С., Малий М.В., Праворський І.М., Тернавський П.І., керівники підприємств та організацій.

Співпрацю з професійно-технічними навчальними закладами Хмельницької області в плані якісної підготовки кваліфікованих робітників для підприємств та організацій м. Хмельницького та області Союз промисловцiв і підприємцiв Хмельницької області вважає одним із важливих напрямків своєї роботи. Відкриття навчально-виробничої дільниці ДНЗ "ВПУ №11 м. Хмельницького" на виробничій базі ВАТ "Темп", що відбулося в рамках засідання, стало значущою подією для системи профтехосвіти.

За домовленістю між ДНЗ "ВПУ №11 м. Хмельницького" та ВАТ “Темп” на заводі створено навчально-виробничу дільницю площею 420 м2 та навчальний кабінет площею 36 м2, в яких спільними зусиллями проведено ремонт. В навчальному кабінеті для покращення якості викладання матеріалу та його засвоєння учнями встановлено мультимедійні пристрої (екран та проектор). А в навчально-виробничій дільниці встановлено чотири токарно-гвинторізних станка 1 ИС 6118, два вертикально-фрезерних станка, організовано три робочих місця електрозварювальників для роботи на напівавтоматичних зварювальних апаратах промислового типу. Навчальні приміщення оснащено інформаційними стендами “Робота на фрезерному верстаті”, “Робота на токарному верстаті”, “Вимоги до зварювальних швів”, “Класифікація та параметри зварювальних швів”, “Охорона праці та техніка безпеки”. Також організовано кабінет для майстра виробничого навчання та приміщення для переодягання учнів.

Заступник начальника Управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації А. М. Харчук у своєму виступі зазначила, що підвищення ефективності професійного навчання можливе шляхом оновлення змісту освіти та використання інноваційних технологій як навчальних, так і виробничих. Реалізуючи науково-методичну проблему ДНЗ "ВПУ №11 м. Хмельницького", спрямовану саме на оновлення змісту освіти, на організацію навчально-виховного процесу відповідно до ринкових засад економіки, керівництво та колектив закладу, який орієнтується на підготовку робітників для сфери автомобільного сервісу та промислового сектору економіки, поставили за мету систематичне вивчення ринку праці й налагодження дієвої співпраці з соціальними партнерами.

Одним із важливих інноваційних проектів у професійно-технічній освіті, наголосила Антоніна Михайлівна, є дуальна система підготовки кваліфікованих робітників, що передбачає проведення виробничого навчання на базах підприємств. Таке навчання сприяє: швидкій адаптації учнів до умов виробництва; підвищенню рівня якості знань учнів; вирішенню проблеми працевлаштування. Перша у Хмельницькій області дільниця ДНЗ "ВПУ № 11 м. Хмельницького" на виробничій базі ВАТ "Темп" покладе початок новому етапу співпраці ПТНЗ з базовими підприємствами, доведе переваги навчання в умовах виробництва з сучасним устаткуванням, оснащенням, інструментом, матеріалами, сучасними виробничими технологіями та висококваліфікованими робітниками-наставниками й інженерно-технічними працівниками.

Голова правління ВАТ "Темп" І.М. Праворський наголосив на доцільності створення виробничих дільниць ПТНЗ на базах підприємств, оскільки забезпечення виробництва кваліфікованими кадрами й збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці з урахуванням пріоритетних напрямів розвитку економіки можна досягти тільки шляхом об’єднання та координації зусиль представників освітньої галузі й роботодавців за активної підтримки органів виконавчої влади.

Представники обласної влади, Союз промисловців і підприємців та Організація роботодавців Хмельницької області, народні депутати України висловили впевненість у плідній співпраці заради економічного розвитку краю та України.

2020-01-27 10:21:53
Сучасні методи профорієнтації у роботі психологічної служби ЗП(ПТ)О

Питанню впровадження сучасних методів профорієнтаційної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти був присвячений обласний семінар працівників психологічних служб, який відбувся 23 січня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області під керівництвом Наталії Сиско, завідувача лабораторії НМЦ ПТО ПК, кан.психол.наук.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області