Новини
2012-03-26 12:54:57
Навчально-практичний семінар для викладачів предмета «Інформаційні технології» ПТНЗ Хмельницької області

 

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 21 березня 2012 року на базі Плужненського професійного аграрного ліцею відбувся обласний навчально-практичний семінар викладачів предмета "Інформаційні технології" за темою "Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці шляхом використання інформаційних технологій".

У ході семінару Лісовський М.І., директор ліцею, презентував систему роботи навчального закладу, розповів про особливості навчально-виробничого процесу, ознайомив учасників семінару з матеріально-технічною базою, виставкою технічної і художньо-прикладної творчості та науково-методичними напрацюваннями педагогів ліцею.

Теоретичні аспекти впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виробничий процес ПТНЗ розкрила Шамралюк О.Л., заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

Викладач інформаційних технологій Плужненського професійного аграрного ліцею Бордюжан Ю.П. детально зупинився на методиці створення електронного посібника, вимогах, які висуваються до нього, та особливостях його використання у навчальному процесі. А також відбулася презентація електронного посібника із предмету "Інформаційні технології", розробленого Бордюжаном Ю.П. у співавторстві із заступником директора з навчально-виробничої роботи Кушніром В.П.

Крім того, викладач предметів профпідготовки сільськогосподарських професій Чорний В.В., який бере участь у реалізації Всеукраїнського інноваційного проекту "Відкрите інформаційне навчальне середовище системи професійно-технічної освіти", розповів про методику створення електронних підручників за новою дидактичною технологією та представив власні напрацювання з предметів "Трактори" і "Сільськогосподарські машини".

Учасники семінару відвідали та обговорили інтегрований урок з предметів "Інформаційні технології" і "Трактори" за темою "Датчики та їх використання в техніці", який провели викладачі Бордюжан Ю.П. і ЧорнийВ.В.

Урок було проведено на високому методичному рівні з використанням розроблених викладачами електронних посібників.

Після відвідування відкритого уроку учасники семінару обмінялися досвідом роботи та відмітили, що застосування електронного посібника сприяє індивідуалізації навчання; інтенсифікації самостійної роботи учнів; зростанню обсягу виконаних на уроці завдань; підвищенню мотивації та пізнавальної активності за рахунок різноманітності форм роботи, а використання міжпредметних зв’язків забезпечує підвищення ефективності навчання.

Методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Чуйкова О.М. зазначила, що необхідно консолідувати зусилля викладачів та розробити аналогічні електронні посібники з предмета "Інформаційні технології" за галузевим спрямуванням.

За підсумками роботи семінару було прийняте рішення створити на базі досвіду роботи Бордюжана Ю.П. обласну школу передового педагогічного досвіду.

 

2020-09-24 16:42:26
Особливості організації виховної роботи в ЗП(ПТ)О

Виховна робота є однією з важливих ланок освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. А тому не можна окремо виділити навчання, а окремо - виховання. Обидва ці процеси поєднуються і доповнюють один одного. Виховна робота вимагає творчості викладач, терпіння, великого життєвого досвіду і мудрості, безмежної любові і поваги до учнів.

© 2015 Усі права належать НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області